Новини

Миколенко: «Найважчі на зборах перші дні, бо проходимо через велике навантаження»

фото ФК Динамо

Захисник Динамо Віталій Миколенко в інтерв’ю офіційному сайту клубу розповів про специфіку вправ, які виконують гравці, підготовку до першого контрольного матчу, конкуренцію й атмосферу в команді.

— Віталію, ти завершуєш тренування з позитивом і в гарному настрої. Плідно сьогодні попрацював?

— Так, сьогодні було передігрове тренування. Ми з Назіком Русиним грали на рахунок, потрібно було забити більше голів, і я виграв у нього десять шоколадок. Просто я більш відповідально підійшов до завдання.

— Зазвичай тренер із фізичної підготовки Віталій Кулиба починає заняття з ретельної розминки. Що робили сьогодні?

— Сьогодні була розтяжка та вправи на кор — тобто м’язи пресу, спини. Далі були заняття на стабілізацію та розминка з бар’єрами.

— Чи з’являється у тебе кріпатура на зборах, чи болять м’язи?

— Я не знаю футболістів, які б любили збори після відпустки. В останні два дні нам дали більшу паузу, а ось у перший тиждень була втома після вправ.

— Також ви сьогодні грали у міні-квадратах, потрібно було здійснювати відбір у перехідному квадраті. Можеш розказати детальніше про цю вправу? 

— Тут потрібно показувати. Дві четвірки контролюють м’яч, тоді як по дві людини заходять у квадрат, відбирають м’яч і намагаються його вибити.

— Це важко?

— Напевно, контролювати — складно, а відбирати м’яч легше, тому що квадрат вузький.

— Після цього у вас були вправи на тактику. Вже готуєтеся до завтрашнього контрольного матчу з Легією?

— Ми ще не відпрацьовували після відпустки стандарти, контратаки після стандартів. І сьогодні згадували ці компоненти.

— У команді з’явилася група молодих гравців, як їх прийняли?

— Хлопців прийняли відмінно! Правда, вони не заспівали пісню — їм це ще належить зробити.

— Який етап для тебе є найважчим і найлегшим у підготовчих зборах?

— Найважчими, напевно, є перші дні, коли ми проходимо через велике навантаження, через тести, які перевіряють твою готовність. Багато втомлюєшся.

— Чи можна сказати, що ти вже відчув м’яч у повній мірі, адже завтра перший контрольний матч?

— У Києві ми мало працювали з м’ячами, нам дали відчути ігровий снаряд, коли ми вже прилетіли до Туреччини. І поле тут, як на мене, ідеальне для роботи з м’ячем.

— Наскільки важливим було пригадати ігрові зв’язки з партнерами на полі?

— Після виходу з відпустки ми більше бігали, а зараз налагоджуємо комбінації, щоб був кращий взаємозв’язок із партнерами.

— Шість контрольних матчів на першому зборі — це плюс для вас?

— Через ігри також набираються фізичні кондиції. Спочатку будемо отримувати менше ігрового часу, а до другого збору вже наберемо форму, щоб грати всі 90 хвилин.

— Головний тренер говорив раніше про те, що на кожну позиції претендують по два гравці. Наскільки відчувається зараз конкуренція в команді?

— Мені здається, конкуренція зараз важлива у будь-якому виді спорту та в будь-якій професії. Відчувається вона в тому, що якщо ти погано виконаєш вправу чи погано зіграєш, то є людина, яка може тебе замінити. Думаю, для тренера це дуже важливо.

— Методи покарання та заохочення під час виконання вправ, коли гравці, які програли, повинні віджатися або пронести на собі переможця, — це не образливо?

— Ні, якщо ти програв, то маєш щось виконати: віджатися, зробити перекид або донести гравця до кінця поля. Це навпаки додає азарту.

— Скільки енергії ти віддаєш на тренуваннях? Можливо, втрачаєш вагу?

— Вага у мене не так легко зменшується та збільшується, тому щодо цього не можу сказати. А ось що стосується апетиту, то коли протягом дня проводимо два тренування, то на вечері дуже хочеться смачно поїсти. Тут, у Туреччині, маємо прекрасні умови — і в плані кухні, і полів, і проживання.

Популярные материалы

To Top