Новини

Суркіси подали до суду на Порошенка через зрив контракту щодо частки «1+1»

Ігор та Григорій Суркіси подали позов до лондонського Арбітражу на п’ятого президента України Петра Порошенка через невиконання ним умов контракту щодо придбання частки братів у власності телеканалу 1+1 і хочуть отримати за це компенсацію. Про це повідомляє сайт Zn.ua.

У 2015 році Порошенко запропонував Суркісам викупити в них частку власності телеканалу у розмірі 24,6%. Брати погодились провести перемовини і справа дійшла до підписання угоди на продаж частки за 140 мільйонів доларів з розстрочкою на вісім років.

Але вже після підписання документів Порошенко відмовився від виконання угоди і на початку 2016 року Суркіси зрозуміли, що продажу частки не буде. Але не вирішили не наполягати на виконанні президентом умов контракту.

Проте, ситуація отримала розвиток після націоналізації Приватбанку наприкінці 2016-го. Під час цього процесу Нацбанк перевів у капітал націоналізованого банку кошти осіб, які були пов’язані з колишніми власниками Приватбанку Ігорем Коломойським та Генадієм Боголюбовим. Серед таких осіб опинилися Суркіси разом зі своїми родинами.

У процесі націоналізації Суркіси втратили 1,04 мільярди гривень в Україні як фізичні особи, 248,6 мільйонів доларів та 574 тисячі євро як юридичні особи у кіпрському філіалі банку. І Порошенко нібито знову запропонував придбати частку братів у власності «1+1», але вже в обмін на повернення коштів з кіпрського філіалу банку.

На ці умови Суркіси не погодились і підготували позов проти Порошенка. Оскільки контракт ще у 2015-му році розроблявся за англійським правом, то спори щодо нього мають вирішуватися у лондонському Арбітражі. Брати чекали з поданням позову до кінця строку повноважень президента минулого року.

Видання стверджує, що до позову додані й пропозиції тодішнього президента України щодо обміну втрачених грошей на Кіпрі на частку власності телеканалу. Тобто мова може йти не тільки про невиконання умов контракту, але й про шантаж. Очікується, що перше засідання арбітражу стосовно цієї справи має відбутися у травні цього року.

Популярные материалы

To Top