Разборы матчей

Мальме — Динамо. Розбір матчу

фото ФК Динамо

Цей матч Динамо мало вигравати. Легко і невимушено. Але гра не йде за сценарієм. Якісної підготовки до матчу, як виявилося, не достатньо. Гірка поразка замість цілком ймовірної перемоги. Проте, подібні матчі мають змушувати команду зростати.

Формація та кадри

Як правильно було передбачено у прев’ю матча, Михайличенко обрав формацію 4-2-3-1 із м’ячем та 4-1-4-1 без м’яча. Цілком вірне рішення тренерського штабу Динамо, адже воно дозволяло використовувати певні проблеми побудови лінії захисту із трьома гравцями. Але про тактичну битву згодом.

Із кадрами теж без сюрпризів. У лінії захисту Миколенко, Кадар, Шабанов та Кенджора. Два центральні півзахисники Шепелєв та Сидорчук. Вербіч вийшов на „рідну” позицію лівого вінгера, а справа – Циганков. На позиції атакувального півзахисника Буяльський, а на вістрі Бєсєдін.

Михайличенко неодноразово наголошував, що виходять ті, хто краще готовий до матчу. Але ми знаємо, що тренерський штаб дозволяв собі певні експерименти. Наприклад, Вербіч або Циганков на позиції атакувальних півзахисників. Але цього разу у кадрових рішеннях вірні тактичні налаштування. 

Тактична битва

Тренеський штаб киян свідомо пійшов на атакувальну, достатньо відкриту гру. Коли Динамо вмикає швидкості, це видовищно і ефективно. Здається, пропущений вже на 2-й хвилині гол лише додав енергії атакувальним діям динамівців.
Проте, тут були цікаві тактичні рішення.

На папері 3-5-2 виглядає непогано проти 4-2-3-1. Адже три захисники можуть контролювати вінгерів та нападника. Проте, це на папері.

Бєсєдін хоча й грав, традиційно, відходячи трохи глибше, але його завданням була підтримка інших атакувальних гравців. Ключовою фігурою був Буяльский, який діяв високо та максимально близько до Бєсєдіна. На додачу до них був Шепєлєв, який зміщувався ліворуч. З одного боку, це дозволяло страхувати Миколенка, з іншого підтримувати Бєсєдіна та Буяльського. На трьох гравців Динамо 150 дотиків до м’яча. Для порівняння на трійцю захисників Мальме 166. Захисники, зазвичай, частіше торкаються м’яча, аніж атакувальні гравці.

Тепер, погляньте на “теплову мапу” від Whoscored.com

Можна бачити зону яку покривав Нільсен (на інший частині діють два інших захисники) та три гравці Динамо. Якщо ми додамо вінгерів, то план Михайличенка стане зрозумілим. Вербіч діяв від ширини. Тобто, займав широку позицію і вже з м’ячем зміщувався в середину. Циганков навпаки, діяв ближче до середини. 

Таким чином атакувальні гравці Динамо постійно створювали простір і, при цьому, залишалися на комфортній відстані один від одного. Буяльский виявився ключовою фігурою в цій побудові та цілком логічно записав на себе два асисти.

Слід зазначити, що гравці Мальме не оборонялися надкомпактно і припускалися помилок. Тут вже можна казати про швидкість гравців Динамо, причому групову. В цьому сезоні було не так багато матчів, де ця швидкість була задіяна на достатньо якісному рівні. І перший тайм з Мальме кияни можуть занести собі до активу. Не пощастило, не забили.

Тому відповідь шведів вийшла більш болючою. 

Мальме перебудував гру

Тут можна казати про певну випадковість для Динамо. Після першого тайму рахунок був цілком комфортний. Але перерва багато чого вирішила саме для господарів. Звісно, можна казати, що ніхто не очікував швидкого голу на початку другого тайму. Але цей гол цілком міг відбутися пізніше.

Ракіп, який змінив Інносента, натиснув на зону, в який більшою мірою діяла група саме атакувальних гравців Вербіч, Бєсєдін, Буяльський, Шепєлєв та Миколенко. Інносент грав ближче до середини і нижче, тобто на оборону. Тренерський штаб Мальме свідомо пійшов на невеликий і чітко розрахований ризик.
Щоправда, свій гол Ракіп забив змістившись на інший фланг.

Звісно, тут все склалося на користь господарів. Пас з глибини, щвидка атака, чітко розіграна проста комбинація. Але не без помилок гравців Динамо.

Цей гол, здається, виявився каталізатором тих емоційних процесів, які відбулися на полі згодом. Звісно, там було кілька факторів, які накопичували цей спалах емоцій. Але саме гол вивів з рівноваги Динамо.

Тренерський штаб не був готовий до такого розвитку подій. Напевне, як би не червона картка Сидорчука, Михайличенко із помічниками розробили б план Б із відповідними замінами. Хоча, навіть у меншості гравці Динамо змогли зрівняти рахунок. Проте, не змогли втримати нічию.

Про удари по воротах

Гравці Мальме, якщо дивитися на статистику, фактично програли матч. Вони зробили менше пасів, менше відборів, програли верхову боротбу. Але господарі зробили на 1 удар більше (16 проти 15) і забили більше на 1 гол.

Тут слід зазначити, що 2 голи гравці Мальме забили після стандартних положень. Схоже, що саме стандартні положення покращили ще один показник,  саме, зони, з яких пробивали гравці Мальме. Як можна бачити, більше ударів з воротарського та карного майданчику.

З огляду на тактику гри, можна сказати, що тренерський штаб знав про цей сильний бік Мальме. Проте протидіяти цьому не змогли. Мали забивати у відповідь, але вилучення Сидорчука не дало змоги вирвати навіть нічию.

Висновки

Реалізація це той компонент, який дуже важко покращити. Надто велика доля випадковостей. Проте, чи проблема лише в реалізації?

Після початку другого тайму Динамо не перебудувалося. Звісно, за такий короткий час важко зрозуміти що насправді дає ця заміна у суперника. Але пасивна система оборони киян давала надто багато шансів Мальме. Підхід „ми все одне заб’єм більше” працює лише за відповідної реалізації. Як раз ці компоненти гри, як гра без м’яча, пресинг, тренерський штаб Динамо має поставити і покращити. В протилежному випадку атака киян не має сенсу у матчах ЛЄ навіть із клубами рівня Мальмо. На відміну від більшості українських клубів більшість єврокубкових суперників Динамо не поспішає змиритися із поразкою.
Інша проблема, яка дуже помітна, це психологічний стан гравців. Очевидно, що причина 

Не лише в тому, що гравці це люди. Швидче за все, надвеликий тиск на гравців призводить до помилок у грі і надмірних емоцій.

Неприємна поразка, яка має стати ще одним уроком для гравців Динамо. Та чи здатні вони отримати з цього відповідні висновки? 

Популярные материалы

To Top